TARİHÇEHastanemiz 12 Mayıs 2008 tarihinden itibaren Malatya Devlet Hastanesi Başhekimliğinden ayrılarak Malatya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliği adı altından faaliyet göstermeye başlamıştır.
İlk olarak 30 Ünit kapasitesi ile hizmete başlayan Merkezimizin ilk hizmet binası da Malatya Devlet Hastanesinin Ağız ve Diş Sağlığı Hizmet Binası olmuştur.
Merkezimiz 1 Ağustos 2009 tarihinde TOKİ tarafından inşa edilen ve hala hizmet vermeye devam ettiği Yeni Hizmet Binasına taşınmıştır.
İnsan odaklı hizmet anlayışının bir gereği olarak; İlimizin nüfus popülasyonuna göre semt kliniklerinin açılmasına karar verilmiş ve 2015 yılında sırasıyla Mayıs ayında Fırat Semt Kliniği, Ekim ayında Beydağı Anne-Çocuk Kliniği ve Kasım ayında Eski Malatya Semt Kliniği hizmete açılmıştır.
Yine Merkezimiz; 2015 yılında başlayan Ameliyathane Birimi ve Yatan Hasta Servisinin faaliyete geçirilmesi çalışmalarının tamamlanması ile 04.11.2015 tarihinde Bakanlığımız tarafından 66 Ünit ve 5 yatak kapasiteli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak Ruhsatlandırılmıştır.